Hastane Gönüllüleri » HAKKIMIZDA

1976 yılında bir avuç gönüllü yardımseverin gayreti ile kurulan “HASTANE GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ”nin amacı kimsesiz yardıma muhtaç, engelli vatandaşımıza imkanlar ölçüsünde yardım etmektedir.

Bugüne kadar hiçbir yardım almaksızın, kendi çabalaryyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Yaptığımız yardımları gönüllü üyelerimizin maddi ve manevi katkılarıyla gerçekleştirmekteyiz.

Yaptığımız yardımları belirtmeyi yardım yapılan kişileri rencide etmemesi için açıklamayı uygun görmüyoruz. Ama şunu iyi biliyoruz ki kuruluş amacımıza sıkı sıkıya bağlıyız. Bugün sağlıklı, maddi durumu çok iyi olanlarımızın, yarın ne olacağını hiçbirimiz bilemeyiz. Zaten yaşam geçmişten ders almakla güzelleşir.

Ülkemizde sevginin, saygının, yardımlaşmanın egemen olması, huzur, mutluluk ve güven ortamının göstergesidir.

Hiçbir menfaat gözetmeksizin, işlerimizin arta kalan zamanlarında evimizin işleri ya da başka uğraşlar yerine kendimizi; zorunlu değil “gönüllü” olarak dernek işlerine adayan bir gurubuz. Grubumuzun halkaları her geçen gün büyümektedir. Bu da bizleri mutlu etmektedir. Biliyoruz ki halkamıza bir yeni halka daha eklenmesi muhtaç bir vatandaşımızın sorunlarınIn bir nebze giderilmesidir. Her şey maddiyat değil prensibinden yola çıkan derneğimiz, hastanelerde yatan en azından bir hal hatır sorulmasını bekleyen, ilgi ve yardıma muhtaç insanları ziyaret ettikçe ne kadar mutlu olduklarını, yaşama daha sıkI bağlandıklarını görmek huzur ve sevincimizi bir o kadar arttırmakta, ruhumuz yıkanmaktadır.

Kimse yok mu? çığlıklarına biz Gönüllüler varız demek istiyoruz. O halde sizleri de bu kutsal göreve davet ediyoruz. İster maddi ister manevi, karınca kararınca derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.

GÖNÜLLER SEVGİSİZ HASTALAR KİMSESİZ KALMASIN…

ZORUNLU DEĞİL GÖNÜLLÜYÜZ…

Yukarı Çık